A tým mužůfotoreportáž

Kdyby hráčům A-týmu před víkendem někdo řekl, že po něm budou mít na kontě výhru s Chocní a prohru s HB Ostrov, asi by to brali. Přece jenom „béčko“ Havlíčkova Brodu je v momentální sestavě jeden z nejlepších celků v 1. lize.

Sobotní duel s KST SK US Steinerová Choceň byl extrémně dramatický a vyčerpávající, ale po čtyřech a půl hodinách se z vítězství nakonec radovalo domácí kvarteto. Největší zásluhu na tom měl bezpochyby Jakub Merta, který při debutu proti svému bývalému celku zaznamenal plný zisk čtyř bodů včetně překvapivé výhry nad jedničkou Chocně Vojtěchem Štrofem. Roman Zavoral se rozjel na začátku velmi dobře a úvodní dvě dvouhry ovládl, jenomže pak mu trochu došly fyzické i psychické síly a další bodík do sbírky nepřidal. V opačném světle se ukázal Lukáš Foff, který nezachytil začátek a úvodní dva duely prohrál, jenomže pak utekl Liškovi z mečbolu a stejně jako v posledním zápase s Bělohlávkem zvítězil v pěti setech. Jeden bod ze třech možných zaznamenal také obranář Petr Šilhán a díky jedné zvládnuté čtyřhře z toho byla vydřená výhra 10:7.

Nedělní mač s Havlíčkovým Brodem byl od začátku celý špatně. Hosté uhráli oba debly a v první kompletní sérii ztratili pouze dva sety. Také druhé zápasy vypadaly úplně stejně a jediným pětiseťákem celého utkání tak byl duel Foffa se Slapničkou, v němž ale pevnější nervy ukázal hostující mladík. HB Ostrov si tak naprosto zaslouženě a bez sebemenších problémů připsal plný bodový zisk a áčko se musí mentálně zkoncentrovat na další kolo, které odehraje v Havířově.

Podívejte se na fotoreportáž z 1. kola 1. ligy, které jsme hráli proti Chocni.