Nezařazené

A tým mužů měl v sezóně 2019/2020 čtyři utkání před koncem 1. ligy už jen matematickou šanci na udržení. Následně došlo Českou asociací stolního tenisu k předčasnému ukončení sezóny kvůli pandémii koronaviru. Svaz zároveň definoval změnu systému postupů a sestupů vzhledem k nedohrané sezóně. Kombinace plánovaného rozšířování extraligy a předčasného ukončení soutěží zapříčinla, že jsme s velkou dávkou štěstí druhou nejvyšší soutěž udrželi.

DTJ Hradec Králové přihlásilo do sezóny 2020/21 5 týmů mužů. Níže si můžete přečíst celkový přehled.

1. liga mužů – DTJ Hradec Králové A

První družstvo – A tým, bude tedy opět působit v 1. lize. Rádi bychom ve druhé nejvyšší soutěži napravili nepodařené výkony z loňska. Sportovní management výrazně zapracoval na stabilizaci kádru (o nových posilách budeme brzy informovat) a také se již nní snažíme o zvýšení kvality i kvantity tréninků. Již nyní vám však s radostí můžeme prozradit, že jednička A týmu Lukáš Foff bude hájit barvy svého mateřského klubu i v nadcházející sezóně.

3. liga mužů, skupina C – DTJ Hradec Králové B

Třetiligový kádr obsadil vloni perfektní 3. místo, když se významně zlepšil ve druhé polovině soutěže a ze zadních pozic vystoupal tabulkou až na medailovou pozici. Pomyslný bronz jsme brali zejména díky zlepšeným výkonům mladých hráčů. Ti dostanou v týmu významný prostor i v nadcházejícím ročníku. Kvůli restrukturalizaci soutěže (ubyla jedna skupina) se nám však významně změnilo složení soupeřů (viz soupisky ve STISu). Ve více než polovině případů se utkáme s týmy z jižní Moravy. A tam se jak známo hraje velmi kvalitní stolní tenis.

Divize, KP1, KP2 – DTJ Hradec Králové C, D a E

Náš D tým v KP1 dostal díky předčasnému ukončení soutěží a svému postavení v tabulce možnost přijmout postup do divize. Této nabídky jsme využili. Následně jsme vyměnili stávající divizi s oddílem Hostinné za KP1. Účast v krajských soutěžích tak bude stejná jako v loňském roce. Jeden rozdíl tu ale přeci jen bude. Krajské kádry už neponesou název „Slavia“. Kvůli zjednodušení názvu a lepšímu uchopení třeba v rámci propagace klubu DTJ jsme se rozhodli názvy všech týmů sjednotit. Na vstup celého oddílu Slavia Hradec Králové do našeho klubu chceme v budoucnu vzpomenout jinak. Slavnou historii jednoho z nejvýznamnějších oddílů Hradce Králové, který v roce 2011 přinesl na DTJ nejen hráče ale i všechny své soutěže, budeme připomínat jinou formou.