A tým mužů

Od zápasu s Havířem jsme očekávali obrovský boj, protože dle původních předpokladů měl soupeř nasadit extraligovou posilu Filipa Delinčáka, který působí v TTC Enfireex Ostrava a zatím v extralize podává velmi solidní výkony. Věděli jsme také, že se soupeř bude opírat i o zkušeného Marka Čiháka, který je stále ve velmi dobré herní kondici.

SKST Havířov B – DTJ Hradec Králové 4:10

Zavoral 3/3, Merta 2/2, Foff 2/3, Šilhán 1/3 + čtyřhra Foff, Zavoral
zápis z utkání na STISu

Nicméně Delinčák se zranil. Nenastoupil ani do extraligy v pátek ani v 1. lize v sobotu. Což pro tým Havířova rázem znamenalo ohromné oslabení, protože naskočit musel mladý Baroš, který zatím sbírá ve vyšších soutěžích zkušenosti.

Ve čtyřhrách se málem podařilo Mertovi a Šilhánovi porazit silnější pár soupeře, když Čihákovi s Rusnákem podlehli až v koncovce pátého setu. Foff a Zavoral hráli proti Harenčákovi a Barošovi. I tento duel šel do pátého setu. V něm ale kralovali naši.

Po první sérii dvouher byl duel vyrovnaný 3:3. Za zmínku stojí především pětisetová bitva plná koncovek mezi Mertou a Harenčákem, ze které si odnesl bod náš hráč.

Následoval zřejmě zlomový moment utkání. Roman Zavoral prohrával s Markem Čihákem už 0:2 na sety a kolegové z lavičky našemu borcovi radili, ať ušetří síly na další zápas. On se ale v tu chvíli zdravě naštval a střetnutí s bývalým reprezentantem srovnal na 2:2. K vidění byly úžasné výměny a k naší radosti se závěr střetnutí lépe zadařil našemu borcovi, který si odnesl zasloužené vítězství.

Následné vítězství Foffa nad Rusnákem nás poslalo do trháku na 5:3.

V závěru zápasu ze sebe setřepal „deku“ Petr Šilhán, když bodoval ve dvouhře s Barošem a zvyšoval tím už na 9:4.

Za stavu 9:4 Marek Čihák pro zranění skrečoval ve prospěch Merty a tím prakticky Havířov vzdal utkání.

Důležitého vítězství v Havířově si vážíme a dál sbíráme v sezóně trpělivě bod po bodu. Takový je plán.