Mládež

Za přísných hygienických opatření v období pandemie COVID-19 se v sobotu 10. října 2020 uskutečnil v Havířově český šampionát juniorů. Svaz nakonec realizoval pouze turnaj jednotlivců. Debly se nehrály. Ve startovním poli chyběla řada špičkových hráčů. Některé kluby se totiž z obav o zdraví svých hráčů z turnaje odhlásily.

Naše zeleno-modré barvy hájili všichni dorostenci DTJ HK. Už samotná nominace na mistrovství je určitým milníkem. Jakub Bohdanecký, Riccardo Tesolin i Filip Jakubský se každopádně toužili probojovat pavoukem co nejdál to půjde.

Výpravu vedl trenér mládeže Martin Koblížek, který pro náš web okomentoval vystoupení dorostenců DTJ Hradec Králové.

Mistrovství se klukům nepovedlo. A při absenci poloviny hráčů z české špičky je to pro nás zklamáním. Filip, který byl nasazený a tím pádem nemusel hrát kvalifikaci, hned v prvním utkání nepodal kvalitní výkon Na vině byla zbytečná nervozita. Bohužel z chyb se nepoučil ani ve svém druhém utkání, které už bylo podstatně lepší.
Kuba měl v prvním kole kvalifikace velmi těžký los. S Jindru Morávkem nezachytil začátek a rychle prohrával. V další setech Kuba zlepšil výkon, ale nestačilo to na vítězství. Jeho hra se v průběhu turnaje postupně zlepšovala a celkem s přehledem se dostal do finále útěchy, kde pro bolest zad musel zápas skrečovat.
Rici první kolo kvalifikace vyhrál po boji, a to díky kvalitnímu servisu. V dalším zápase o postup do hlavní soutěže byl Rici nervózní, a to bohužel směřovalo k lehkým chybám z jeho strany a zápas tím prohrál. V útěše hned první utkání prohrál, protože byl velmi nekoncentrovaný a asi i zklamaný z předchozího zápasu.
Konfrontace na šampionátu ukázala našim klukům dvě věci. Ke každému soutěžnímu utkání je potřeba přistoupit po všech stránkách na 100%. Avšak nakolik můžeme být úspěšní vyplývá především z nasazení v tréninku. Věřím, že oba aspekty se kluci pokusí do budoucna vylepšit.

 

Rekapitulace výsledků:
Filip Jakubský – 17. – 32. místo v hlavní soutěži dvouher
Jakub Bohdanecký – 2. místo ve finále C
Riccardo Tesolin – 1. kolo ve finále C
odkaz na výsledkovou listinu