Mládež

V sobotu 30.května se v naší hale odehrál turnaj mladšího žactva s názvem DTJ Cup. Šlo vůbec o první turnaj po pandemii koronaviru, která zastavila nejen celou společnost, ale i všechny stolní tenisty. Soutěže byly ukončeny, turnaje zrušeny nebo přesunuty. Ale protože dětem za ty tři měsíce zápasy opravdu chyběly, rozhodli jsme se uspořádat turnaj pro mladší žáky ze všech koutů východních Čech.
Nakonec jich do Hradce Králové našlo cestu dvacet šest. Nejpočetnější zastoupení měly oddíly Týniště nad Orlicí a Kostelce nad Orlicí. Nejstarším účastníkům bylo třináct let a nejmladšímu teprve osm. Těm, kteří se pingpongových turnajů účatsní pravidelně bylo jasné, že mezi nejlepšími najdeme opravdu dobré hráče a velké talenty.
Celkovým vítězem turnaje se stal trochu překvapivě třetí nasazený Vojtěch Jirout (Jiskra Heřmanův Městec), který podal výborný výkon. Především jeho semifinálový zápas s prvním nasazeným Škaldou (SK Dobré) byl ozdobou celého turnaje. Ve finále se mu postavil Petr Matuška (Tatran KRPA Hostinné), který předvedl bojovný výkon, ale na vítězství to nestačilo.
Vzhledem k tomu jak bezproblémově turnaj probíhal, rozhodli jsme se narychlo zařadit i soutěž čtyřher. Tu nakonec po pěkném finále ovládla dvojice Jirout – Wágner z Heřmanova Městce, která ve finále předčila Škaldu se Záleským (Sk Dobré/Tesla Pardubice).
Celý turnaj provázela přátelská atmosféra mezi dětmi i rodiči a celkově vzato se nám premiérový turnaj na DTJ vydařil.

„Závěrem bych chtěl poděkovat Davidovi Pozníkovi za pomoc s veškerou organizací, Martinovi Skákalovi za silné ruce a vynikající občerstvení, Romanovi nejen za činnost hlavního rozhodčího, Janě za krásné fotky a Terezce, že mi pomohla se vším co bylo potřeba.

Jakub Merta
Hlavní pořadatel turnaje

Dvouhra mladší žactvo

  1. Vojtěch Jirout (TJ Jiskra Heřmanův Městec)
  2. Petr Matuška (Tatran KRPA Hostinné)
  3. Jan Škalda (SK Dobré)

Čtyřhra mladší žactvo

  1. Jirout – Wágner (TJ Jiskra Heřmanův Městec)
  2. Škalda – Záleský (SK Dobré/Tesla Pardubice)
  3. Dušek J. – Dušek R. (SK Dobré)

Fotoreportáž od Jany Skákalové

V případě zájmu o zakoupení originálních fotografií v plném rozlišení k tisku nebo přímo výtisků pište na maleckovaj@centrum.cz .