Oddíl stolního tenisu DTJ Hradec Králové vznikl v roce 2005 (mimo jiné také sloučením s tradičním a úspěšným klubem Slavia Hradec Králové). Od počátku je cílem činnosti našeho klubu pokrýt poptávku po stolním tenisu, která je historicky i aktuálně v našem městě veliká a vytvořit pro ni co nejlepší prostředí. A to v rámci celého spektra jednotlivých výkonnostních i věkových kategorií.

Český pohár mužů 2014

Vítěz českého poháru družstev mužů 2014

hráči: Ľubomír Pištej (SVK), Peter Šereda (SVK), Martin Olejník, David Palkovský, Lukáš Foff, trenér: Martin Lučan

Extraligový kádr DTJ Hradec Králové 2014

Finalista extraligy mužů 2014 a 2015

hráči: Ľubomír Pištej (SVK), Peter Šereda (SVK), Martin Olejník, David Palkovský, trenér: Martin Lučan

Mistři ČR čtyřhra mužů 2017

Mistr České republiky ve čtyřhře mužů 2017

hráči: Martin Koblížek, David Palkovský

Výborných výsledků dosahuje náš A tým mužů, který patří mezi nejlepší týmy v České republice za posledních 10 let. Na kontě má vítězství v Českém poháru v roce 2014, účast ve finále extraligy v letech 2014 a 2015 nebo účast v semifinále extraligy v letech 2016, 2017 a 2018. Součástí týmu byly v různých sezónách například čtvrtfinalista mistrovství světa a mistr Evropy, reprezentant Slovenska Ľubomír Pištej nebo medailista z mistrovství Evropy Martin Olejník. Bitvy o první příčky v extralize za účasti předních hráčů evropského stolního tenisu lákaly v minulých letech rekordní návštěvy diváků. V soutěžích jednotlivců se můžeme pochlubit titulem mistrů České republiky ve čtyřhře z roku 2017 a smíšené čtyřhře v roce 2019. U obou úspěchů byl Martin Koblížek, který hrál s Davidem Palkovským a Renátou Štrbíkovou.

Mistrří české republiky v mixu 2019

Mistr České republiky ve smíšené čtyřhře mužů a žen 2019

hráči: Martin Koblížek, Renáta Štrbíková (Corte Maggiore/ITA)

Cena fair play olympijského výboru

Cena fair play Olympijského výboru 2014

cenu českého i slovenského olympijského výboru obdržel za příkladný čin ve finále extraligy mužů 2014 Ľubomír Pištej (SVK)

Mistr ČR kadetů, čtyřhra 2010

Mistr České republiky ve čtyřhře starších žáků 2010

hráči: Lukáš Foff, Libor Liška (KST Zlín)

Jedním z nejvýznamnějších momentů našeho klubu je také zisk Ceny fair play českého a následně i slovenského olympijského výboru. Tato dvě ocenění obdržel v roce 2014 Ľubomír Pištej za příkladný čin fair play ve finále extraligy 2014 proti týmu Havlíčkova Brodu, když v jednom z klíčových momentů finálové série přiznal sporný míč svému soupeři a opravil tak verdikt rozhodčích. Tato událost svým významem překročila nejen hranice našeho klubu, ale i našeho sportu jako takového. Celospolečenský přesah prokazuje i nebývalá publicita, které se této události dostalo v tisku i televizních stanicích. Rozhovor v Mladé frontě DNES, STV1 nebo reportáž na ČT sport propagovala stolní tenis mezi mnohdy populárnějšími sporty a také náš klub v nejlepším světle.

Chloubou výchovy naší mládeže je Lukáš Foff. Mistr republiky starších žáků ve čtyřhře a současný hráč prvoligového A týmu mužů oblékl v juniorské kategorii i dres reprezentace ČR. Stejně jako naše odchovankyně Anna Klempererová. Za výchovou těchto dvou vynikajících hráčů a stejně tak za trenérskou činností našeho úspěšného A týmu mužů stojí Martin Lučan.