Pro holky a kluky od 8 do 14 let

Nábor = vyzkoušíte si nezávazně stolní tenis, poznáte trenéry a prostředí.

Tréninky dvakrát týdně

Cílem je zábavné pojetí. Výkonnost a intenzitu sledujeme v pozdějších kategoriích. Nábor i tréninky se konají v naší herně (U Labe 427/1, HK).

Spousta zábavy za málo peněz

Měsíční klubové příspěvky činí zhruba 250 Kč. Dál už stačí jen kraťasy, tričko a tenisky. Pálku na první půlrok zapůjčíme.

Nábor = vyzkoušejte si stolní tenis a poznejte nás

Nábor u nás v klubu stolního tenisu znamená vlastně nezávaznou zkoušku. Tedy vyzkoušet si na chvíli zahrát stolní tenis. Součástí účasti náboru je samozřejmě možnost poznat naše trenéry a prostředí. Až poté se rozhodnete, zdali byste chtěli dát svého malého sportovce na stolní tenis.

Ideální sport pro mládež

Stolní tenis je sport, který se dá provozovat od předškolního věku až do důchodu. Věnovat se mu dá na různých úrovních a vždy je to kromě zdravého pohybu i zábavná hra. Na rozdíl od mnoha jiných odvětví stolní tenis nikoho nenutí směřovat úsilí vždy a pouze k vrcholovému sportu. I to však může být cesta, kterou se nejen řada našich mládežníků v našem klubu vydá.

Přesto že se jedná o individuální sportovní disciplínu, paradoxně se o stolním tenisu často hovoří spíše jako o týmovém sportu. Soutěže družstev totiž napříč věkovými i výkonnostními kategoriemi převládají. Stejně tak tréninkový proces, který probíhá v rámci velké skupiny. Mladí hráči se v ní velmi brzy začnou prolínat s těmi staršími, což jim pomáhá v přirozeném začlenění do společnosti nejen v rámci svých vrstevníků a dodá jim to dřívější životní rozhled také v rámci vývoje osobnosti. Tréninkové hodiny probíhají zpravidla ve všední dny odpoledne nebo večer. Turnaje a zápasy jsou potom v kalendáři akcí situovány do víkendů. V neposlední řadě je stolní tenis finančně dostupný sport, který zásadně nezatěžuje rodinný rozpočet.

Finanční zátěž pro rodiče? Pálku na půl roku zapůjčíme

Měsíční klubové příspěvky činí 250 Kč a je v nich zahrnuto:

  • účast v tréninkové skupině 2× týdně pod vedením trenéra
  • hala a její zázemí
  • profesionální tenisová posilovna
  • většina tréninkového vybavení (míčky, pomůcky pro pohybová cvičení a další)

Dále stačí už mít pouze sálové tenisky, kraťasy a tričko.

Pálku na prvního půl roku našim malým hráčům a hráčkám zapůjčujeme zdarma.

Škola na prvním místě

I stolní tenis je sport, který má v dospělé kategorii své profesionální hráče. Na úrovni reprezentace nebo jako hráč nejvyšší domácí soutěže (případně nejvyšší ligové soutěži v zahraničním angažmá) se většinou muži i ženy po dobu své aktivní kariéry stolním tenisem živí. Na rozdíl od bohatších sportů se však jen malá hrstka těch nejúspěšnějších dokáže za dobu své aktivní kariéry finančně zabezpečit na zbytek života.

Nejen kvůli tomu u naší mládeže razíme přístup „škola na prvním místě“. Dbáme tedy na to, aby mladí hráči měli ideální podmínky nejen pro sport, ale také pro studium. A jde nám o dobré výsledky v obou sférách.

Většina mladých hráčů pokračuje v kariéře i při vysoké škole

Po střední škole směřuje spousta solních tenistů na studium vysoké školy. A často si vybírá univerzitu mimo své bydliště. Není to však důvod pro ukončení kariéry stolního tenisty! Vzhledem k množství a vzájemné spolupráci klubů napříč celou republikou, je běžné po dobu studia realizovat hostování téměř v jakémkoli univerzitním městě. Tréninkové zázemí je tak pro naše hráče zajištěno i ve chvíli, kdy studují třeba v Brně (náš klub dlouhodobě spolupracuje například s TTC MS Brno = Masarykova univerzita, Vysoké učení technické, Mendelova univerzita v Brně, …). A naopak my přijímáme hráče z jiných měst, případně i zahraničních studijních programů. Příkladem je dnes již náš dlouholetý spoluhráč Francisco Ramirez ze španělské Granady, který studoval v rámci programu Erasmus na Univerzitě Hradec Králové a našel zázemí v našem klubu stolního tenisu. Francisco po promoci v Hradci zůstal. A stal se jednou z opor našeho klubu.

Francisco Ramirez začal v našem klubu trénovat jako student z programu Erasmus. v Hradci už nakonec zůstal.

Kariéra stolního tenisty na časové ose

timeline_pre_loader
Nábor mládeže

Věk 7 - 10 let

Účast v přípravce. Tréninky 2× týdně. Hra stolního tenisu a pohybová aktivita jsou v rovnováze v rámci náplně tréninků. Společně s rodiči pak hráči v horizontu půl roku až roku od nástupu do přípravky rozhodnou, zda-li je sport baví a chtějí se mu věnovat. Pak následují první turnaje.

Věk 10 - 15

V kategorii mladších a starších žáků trénink postupně nabývá na intenzitě. Hráči mu věnují 3 až 4 dny v týdnu. Od 10 let už se každopádně účastní turnajů své kategorie. Ke konci tohoto období začínají mladí hráči dostávat příležitost i v soutěžích dospělých, kde mají možnost hrát po boku starších a zkušenějších.

Věk 16 - 18 let

V juniorské kategorii už může trénink probíhat 4× až 5× týdně. Hráči dál absolvují turnaje mládeže, ale pravidelně již nastupují v soutěžích dospělých.

Kategorie dospělých

Od 18 let přechází hráči z juniorské do dospělé kategorie. Většina utkání sezóny probíhá v rámci týmových soutěží bez ohledu na úroveň. Mimochodem právě široká možnost uplatnění napříč světem stolního tenisu je hlavním kouzlem našeho sportu. Je na každém jednotlivci, jestli jeho kroky směřují do nejvyšších celostátních soutěží nebo do zahraničí, či se uplatní v soutěžích krajské úrovně nebo si chodí zahrát jen v rámci amatérských lig. Uplatnění a partu kamarádů se kterou prožíváme my stolní tenisté nejen zápasy, najde každý.

A takhle to vypadá, když se to umí

O jednu z nejlepších výměn v extralize mužů se v roce 2015 postaral náš Martin Koblížek.

Chcete se přihlásit? Vyplňte nám formulář

9 čísel bez mezer, příklad 605123456